Szanowni Państwo!

Od ponad piętnastu lat doradzamy, polecamy i zaopatrujemy Państwa stoły i firmy w wina sprowadzane z całego świata. Twórcą i pomysłodawcą istnienia tej firmy jest Pan Andrzej Reczek z zawodu sommelier.
Sommelier w języku polskim oznacza podczaszy, czyli osoba która w czasie uczty zajmowała się rozlewaniem trunków do kielichów oraz dbał aby trunków nie zabrakło. Pierwszym polskim "sommelierem" znanym od wieków był sam Onufry Zagłoba. Sienkiewiczowski nadworny doradca alkoholowy. Jednak świat winiarski woli używać słowa sommelire, bo brzmi ono dużo lepiej zwłaszcza gdy jest wypowiadane z lekkim francuskim akcentem.


Czym zajmuje się sommelier?
Sommelier zajmuje się nie tylko degustacją win, ale posiada również umiejętność rozpoznawania walorów smakowych poprzez smak jak i węch.. Znawca win jest w stanie ustalić szczepowość, klasę i rocznik wina poprzez ich zabarwienie. Służąc pomocą praktyczną jak i teoretyczną w doborze win pod podniebienie każdego klienta indywidualnie. Sommelier potrafi również zręcznie swym wyrafinowanym podniebieniem dopasować smak wina z konkretnym posiłkiem lub też daniem. Wyczuwanie walorów wina jak i potrawy pozwala sommelierowi umiejętnie zestawić harmonijną, wspólnie zbalansowaną, dopasowaną do siebie kompozycją smakową. Umiejętne dopasowane trunku jest niczym innym jak dla szefa kuchni doprawienie potrawy. Wina dostępne w naszej ofercie zostały wyselekcjonowane przez grupę sommelierską.

Wraz z naszymi przyjaciółmi co roku poszukujemy nowych smaków i doznań podniebienia odwiedzając Targi Winiarskie na całym Świecie. Tam właśnie dobieramy wina które swimi walorami uwodzą podniebienia naszych klientów. Na wielu etapach poszukiwań i wspólnej pracy stworzyliśmy wyborną ofertę win, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Aby wyjść naprzeciw rodzącym się potrzebą już od kilku lat tworzymy kolekcję zestawów upominkowych , koszy prezentowych,gdzie wino lub inny alkohol staje się dodatkowym elementem prezentu dla osób, które w szczególny sposób chcemy obdarować.
Ponadto prowadzimy degustacje, pogadanki o winie w trakcie spotkań biznesowych, szkoleń specjalistycznych czy też szkoleń z zakresu SAVOIR-VIVRE lub przy wielu innych okazjach, choćby wieczorne spotkania w przyjacielskim gronie w miłej atmosferze z winem w tle.

Wraz z moimi współpracownikami chcemy sprostać nawet tym najbardziej wymagającym klientom wciąż podnosząc sobie poprzeczkę w świadczeniu usług i doborze asortymentu.
Czy udaje nam się to? Oceńcie Państwo sami...
RECZEK ANDRZEJ Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe
ul. Roberta Lewandowskiego 8B/4
47-420 Kuźnia Raciborska
tel./fax: +48 32 418-16-94
mob: +48 502-139-290
web: www.reczek.pl / email: biuro@reczek.pl
Zdobywając doświadczenie przez wiele lat prowadzimy fachowe doradztwo oraz kompleksową obsługę naszych klientów w doborze win, alkoholi mocnych oraz zestawów upomikowych na różne okazje.
Prezentujemy nowości z świata win i alkoholi mocnych. Więcej informacji można znaleźć w naszym katalogu online.
Zapraszamy...
ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ
Wina z całego świata
Alkohole mocne
Zestawy upominkowe
Praliny i słodycze

© 2016 P.H.U. Reczek Andrzej | All rights reserved. | Polityka priv/cookies | web by: InterMedia / iem.pl | stat: 6